تذکر رهبر انقلاب به مجلس/پیش از اثبات جرم نباید موضوع رسانه ای شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در جلسه علنی امروز(چهارشنبه 12 آبان) قوه مقننه و  در نطق پیش از دستور خود، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت: در این روز تاریخی دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی را شجاعانه تسخیر کردند. دانشجویان هویت ضد مردمی و مداخله جویی ایالات متحده آمریکا را به جهان نشان دادند و فصل جدیدی را رقم زدند.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی موجب شد فصل جدیدی برای عدالت جویان و حقیقت طلبان سراسر دنیا در برابر زورگویی ها و دخالت‌های آمریکا و سایر رژیم‌های مستکبر رقم بخورد، ادامه داد: این رخداد مصادف با روز دانش آموز و حادثه خونین کشتار بی رحمانه دانش‌آموزان در سال 1357 در تهران است که یاد و خاطره تمامی دانش‌آموزان شهیدان حادثه را گرامی میداریم و به روان پاکشان درود می فرستیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه  حرکت مردم ایران در تمامی سالهای بعد از انقلاب در جهت مقابله با زورگویی های مستکبران برکت عاقلانه و کاملاً در راستای منافع ملی بوده است،تصریح کرد: کشورهای استکباری همچون آمریکا و پیش از آن انگلیس هرگاه توانسته‌اند با توطئه های پیچیده یا جنگ افروزی علیه استقلال، موجودیت یا منافع مردم ایران اقدام کرده‌اند که فقط یک مورد از آنها کودتای 28 مرداد است.

نماینده تهران در مجلس افزود: مقابله با این قدرت های زورگو و دفاع از منافع کشور و وحدت و امنیت ملی حکیمانه ترین حرکت اجتماعی ملت ایران است. پایان تلخ برخی قیام‌های مردمی در منطقه که نگاه بدبینانه به آمریکا را کنار گذاشتند، نشان داد راهبرد امامین انقلاب مبنی بر مقابله با کشورهای استکباری عقلانی ترین تصمیم برای تامین منافع ملی ایران بوده است.

قالیباف  با یادآوری اینکه مقابله با استکبار وجوه مختلفی دارد، توضیح داد: امروز مهمترین راهبرد برای استکبار ستیزی تلاش جهادی مدبرانه و مطابق با برنامه حساب شده برای حل مشکلات مردم است. مهمترین مولفه تامین امنیت ملی کشورمان در قلب یکایک مردم ایران قرار دارد.

وی اضافه کرد: باور مردم ایران به مسیر انقلاب مهمترین مولفه تامین امنیت ملی کشور است و اگر آسیب زدن به اقتصاد کشور و بر هم زدن اتحاد ملی دستور کار مستکبران است پس با قاطعیت می‌توان گفت استکبارستیزی یعنی حل مشکلات اقتصادی مردم و تلاش برای افزایش همدلی، اتحاد و تالیف قلوب در میان گروه‌ها و اقشار مختلف اجتماعی.

قالیباف تصریح کرد: پرداختن به مسائل حاشیه‌ای که دغدغه اصلی زندگی مردم نیست و یا درگیر شدن در جناح بازیها و حزب بازی به جای اتحاد ملی برای حل مشکلات مردم، فاصله گرفتن از اهداف اصلی انقلاب اسلامی است. ما مسئولان هر قدر در حل مشکلات اقتصادی مردم موفق شویم، به همان قدر توانست این استکبار را زمین گیر کنیم.

قالیباف با اشاره به تذکر رهبر معظم انقلاب درباره رسانه‌ای شدن اسم افراد در پی گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس تذکری را داده‌اند و خواستار جبران موضوع شده‌اند که به نظر می‌رسد اطلاعات عموم از آن هم رهگشای برخی سؤالات است و هم بهترین روش برای برآورده ساختن جبران مدنظر ایشان توسط مجلس است.

وی عنوان کرد: ایشان در حاشیه نامه‌ای که در آن به رسانه‌ای شدن گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس پیش از بررسی و صدور حکم در دادگاه صالحه اعتراض شده است مرقوم فرموده‌اند «شکایت به جا است نباید پیش از اثبات جرم موضوع را رسانه‌ای می‌کردند دنبال کنید و به نحوی جبران شود».

نماینده تهران در مجلس  افزود: به نظر می‌رسد این تذکر که حاکی از توجه به حق‌الناس است نه فقط برای همکاران اینجانب در مجلس بلکه برای همه صاحبان رسانه‌ها و تریبون‌ها مخصوصا تریبون‌های رسمی و همچنین همه فعالان عرصه‌های اجتماعی و رسانه‌ای می‌تواند فصل‌الخطاب قرار گیرد و نشان می‌دهد تا زمانی که جرمی به اثبات نرسیده است ذکر اسامی افراد مجاز نیست.

رئیس مجلس تصریح کرد: به نوبه خود از همه همکارانم می‌خواهم ضمن جبران گذشته در گزارشات کمیسیون‌ها، نطق‌ها و تذکرها نسبت به رعایت این رهنمود جدی باشند و امیدوارم دیگر تریبون‌ها و رسانه‌های رسمی و غیررسمی کشور و همچنین فعالان رسانه‌ای که خود را ملتزم به رعایت رهنمودهای رهبر انقلاب می‌دانند نیز به رعایت این مسأله کوشا باشند.

انتهای پیام/

درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.