مدیرکل ارشاد استان اصفهان: از ظرفیت کمیسیون فرهنگی مجلس برای رفع مشکلات فرهنگی اصفهان استفاده می‌شود

رمضانعلی معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراصفهان، پیرامون برنامه‌های اداره‌کل ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسب 25 آبان ماه حماسه مردم اصفهان، اظهار داشت: ماه آبان مناسبت‌های بسیار زیادی دارد که یکی از آنها هفته کتاب است که 24 آبان آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد. دیگر مناسبت 25 آبان ماه روزی است که 370 شهید در اصفهان تشییع شد که به دنبال آن هستیم که این روز، به عنوان روز ایثار و شهادت اصفهان قرارگیرد.

وی افزود: برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی را پیرامون دو مناسبت هفته کتاب و ایثار و شهادت برنامه‌ریزی کرده‌ایم. یکی از ظرفیت‌هایی که امسال به ظرفیت‌های سال گذشته اضافه شده است، حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه‌های این مناسبت‌ها است که بتوانیم از ظرفیت کمیسیون فرهنگی برای رفع مشکلات فرهنگی و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در اصفهان بهره گیریم.

مدیرکل ارشاد استان اصفهان پیرامون تسهیلگری فعالان حوزه نشر با توجه به‌مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، بیان کرد: ما در ابتدا به دنبال راه‌اندازی نمایشگاه‌های کتابی که می‌توانیم در سطح استان به صورت فصلی به منظور تقویت ناشران برگزاری کنیم هستیم، همچنین باید زمان‌هایی این نمایشگاه‌ها را برگزار کنیم که کتابفروشی‌های ما به مشکل برنخورند بدین معنا که زمان‌ها را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که هم کتابفروشی‌ها فروش خود را داشته باشند و هم نمایشگاه‌های اثر مورد نظر خود را داشته باشند.

وی با بیان آنکه دی ماه را برای برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی استان به تهران پیشنهاد داده‌ایم، درباره اقدامات تسهیل‌گری صورت گرفته برای تقویت فعالان حوزه کتاب در پی همه‌گیری بیماری کرونا خاطرنشان کرد: دولت دو سامانه کارا و سامد را برای کسانی که مشاغلشان در حوزه کرونا آسیب دیده است اختصاص داده که می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه و ثبت درخواست، از تسهیلاتی که دولت برای این منظور برنامه‌ریزی کرده است بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/163/ ز

درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *