ابراز عشق مردم اصفهان به امام مهربانی‌ها +فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امام رضا(ع)، امام هشتم شیعیان است که از سالها دور به عنوان قلب تپنده جامعه دینی، معنوی و عرفانی ایرانیان محسوب می‌شود. مردمان این مرز و بوم ضمن علاقه وافر به این امام بزرگوار، سعی بر آن دارند تا ارتباط عمقی و قلبی خود را به منظور داشتن زندگی سرشار از سلامت، معنویت و آرامش حفظ کنند.

این روزها در آستانه سالروز ولادت امامی که نه تنها در ایران بلکه در جهان به امام رئوف می‌شناسندش همه مردم ایران و به ویژه اصفهان برای آنکه ثابت کنند امام رضایی هستند مراسم‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی را تدارک دیده‌اند. 

مردم ایران و اصفهان معتقدند، با وجود آنکه مرقد مطهر امام هشتم شیعیان در مشهدالرضا قرار دارد اما حرم واقعی او در قلب آنها است.

شاید برای هر کدام از ایرانی‌ها پیش آمده باشد که هر گاه روح و قلبشان از روزمرگی و اتفاقات ناگوار لبریز می‌شود نخستین مکانی که برای رفتن به آن برنامه‌ریزی می‌کنند مشهد باشد، و یا اگر نتوانند در کنار دوستانشان خاطرات صحن گوهرشاد، قدس، انقلاب و هزاران وجهه این مرقد شریف را برای تسکین و تزریق حال خوب به خود یادآوری و مرور می‌کنند. 

حال با آنکه برای بسیاری از مردم ایران هر روز میلاد امام رئوف است، اما مردم اصفهان سالروز ولادت تقویمی ضامن آهو را بهانه‌ای برای تجدید میثاق و ابراز علاقه‌ خود به او دانستند تا با تمام وجود خود و در عمل به او ثابت کنند که دوستش دارند و جایش پر شدنی نیست. 

در ادامه می‌توانید بخشی از ارادت مردم اصفهان و ایران به امام هشتم شیعیان را مشاهده کنید:

 

ابراز عشق مردم اصفهان به امام مهربانی‌ها +فیلم

 

 

انتهای پیام/163/ی

درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.