دبیرکل حزب‌الله: اعتماد به آمریکا حماقت و بی‌توجهی به امت اسلامی است

«سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در مراسمی که امروز (سه شنبه) برای گرامیداشت جانبازان محور مقاومت برگزار شد در تجلیل آن‌ها اعلام کرد به مناسبت تولد حضرت عباس (ع) و روز جانباز جشن می‌گیرند تا به فضل  این جانبازان بزرگ اغرار کنند زیرا جانبازان با میل خودشان از مردم دفاع کردند و به پیروزی رسیدند. 

سکوت جهان در مقابل جنایات آمریکا در کشورهای مختلف 

سید حسن نصرالله بعد از تعریف از فضایل حضرت عباس (ع) و ضمن تبریک این روز به مردم به موضوعات سیاسی روز پرداخته و این خصوص گفت: اتفاقاتی که در اطراف ما می‌افتد باید هوشیاری ما را افزایش بدهد. مسئله اول نماینده آمریکا در شورای امنیت می‌گوید که هرگونه حمله به شهروندان و غیرنظامیان جنایت جنگی است، اما چرا از جنایاتی که آمریکا در همه جنگ‌هایش انجام می‌دهد چیزی نمی‌گوید؟ از هیروشیما، ویتنام از عراق که هزاران نفر از جمله هزاران کودک را شهید کردند. در افغانستان جنگنده‌های آمریکایی مجالس عروسی را به عزا تبدیل کردند بعد به دروغ گفتند آن‌ها مراکز تروریستی بودند. از غزه چرا نمی‌گویند که ۱۵ سال است رژیم صهیونیستی آن را کحاصره کردند و مردم را در رنج و سختی نگه داشتند، در یمن چه؟ کودکان یمنی زیر بمباران جنگنده‌های سعودی_آمریکایی هستند.

او در ادامه گفت: آن‌ها از این جنایت‌ها چیزی نمی‌گویند، زیرا این مردم به کاخ سفید وابسته نیستند. روز‌ها می‌گذرد و واقعیت بیشتر دیده می‌شود. روز جمعه گذشته یک انتحاری در مسجد پیشاور مردم را شهید کرد چرا جهان چیزی نگفت، زیرا این تروریست‌ها ساخته دست سی آی هستند. هرجا که منفعت سیاسی داشته باشند محکوم می‌کنند، در کشتار‌های اسرائیل شورای امنیت می‌آید و از قاتل حمایت می‌کند این حقیقت آمریکاست.

حسن نصرالله: اعتماد به آمریکا از جهل و نادانی ناشی می‌شود 

دبیرکل حزب‌الله لبنان در خصوص بدعهدی آمریکا و رها کردن متحدانش نیز گفت: هر روز در جهان این موضوع ثابت می‌شود که اعتماد به آمریکایی‌ها جهل و نادانی و ساده‌انگاری امت است. چند ماه پیش همه جهان دیدند آمریکا با افغانستان چه رفتاری کرد صحنه‌های فرودگاه کابل از یاد کسی نمی‌رود. رئیس‌جمهور فراری افغانستان که تماما تسلیم آمریکا گفت: اشتباه من این بود که به آمریکا و شرکای آن اعتماد کردم. امروز در اوکراین همه جهان می‌دانند که بطور خاض آمریکا و انگلیس و برخی از کشور‌های اروپایی مثل آلمان و فرانسه اوکراین را به این بحران کشاندند. آمریکا نمی‌تواند جنگ جهانی به راه بیاندازد. همه مقامات اوکراینی مخصوصا رئیس‌جمهور می‌گویند آمریکا آن‌ها را تنها گذاشت. هیچ سرباز نظامی و هواپیمای جنگی آمریکایی به اوکراین نرفت. حتی منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد نمی‌کنند، چون می‌ترسند با روسیه درگیر شوند.

دبیرکل حزب‌الله: لبنان برده آمریکا نیست

سید حسن نصرالله  خطاب به مقامات لبنانی گفت: تسلیم شدن در برابر دیکته‌های آمریکا، لبنان را نجات نخواهد داد، بلکه مشکلات آن را بیشتر خواهد کرد. خواسته‌های آمریکا هیچ حد و مرزی ندارد. مقامات لبنانی در قبال تسلیم شدن در برابر آمریکا، چه چیزی به دست می‌آورند؟! لبنان علیه روسیه در سازمان ملل رای داد، با اینکه می‌توانست رای ممتنع بدهد. لبنان باید به آمریکایی‌ها بگوید، لبنان برده شما نیست و این همان موضعی است که باید بر اساس حاکمیت ملی اتخاذ شود.

حسن نصرالله درخصوص نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات لبنان نیز گفت: برخی از نیرو‌های سیاسی برنامه انتخاباتی دیگری جز طرح شعار دروغین درباره هژمونی حزب الله ندارند. اگر حزب الله بر تصمیم دولت مسلط بود، آیا وزارت خارجه چنین بیانیه‌ای درباره عملیات نظامی روسیه صادر می‌کرد؟! : مقامات لبنانی از آمریکایی‌هایی که فقط وعده‌های دروغین می‌دهند چه عایدشان شد؟!

دبیرکل حزب الله لبنان درباره موضع گیری وزارت امور خارجه لبنان در برابر بحران اوکراین گفت: سیاست بیطرفی دولت کجاست؟ چرا حامیان بیطرفی، در برابر بیانیه لبنان سکوت کرده اند؟ سخنانی که درباره بیطرفی و دوری جستن از دخالت شنیدیم، فقط بهانه‌ای برای فرار از مسئولیت‌ها در مسئله فلسطین و جنگ علیه سوریه و یمن بود. زمانی که مسئله مربوط به آمریکا باشد، سخن از بیطرفی دیگر مطرح نمی‌شود. آنچه رخ داد، این دروغ را رسوا کرد که حزب الله بر تصمیمات کشور لبنان سلطه دارد.

ممانعت آمریکا از انجام پروژه‌های عمرانی در لبنان

حسن نصرالله درخصوص کارشکنی آمریکا در مسائل داخلی لبنان گفت: شرکت‌های چینی و روسی یک سال و نیم پیش پیشنهاد‌های صریح به لبنان دادند، اما پاسخ منفی بود. شرکت روسی تایید کرد که می‌تواند مشتقات نفتی را به ارز لبنان بفروشد نه دلار حتی به لیره لبنان، اما جوابی نگرفتند. این سفارت آمریکاست که از پاسخ لبنان به پیشنهاد شرکت روسی جلوگیری می‌کند. اگر حزب‌الله بر تصمیم دولت لبنان مسلط بود، پیشنهاد روسیه از یک سال و نیم پیش پذیرفته می‌شد. از مقامات لبنانی می خواهم تا این پیشنهادها را بپذیرند، زیرا صف های خودروها در جایگاه های سوخت بار دیگر ایجاد شده است.

منبع : www.yjc.news
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *