ایران و آذربایجان اجازه نمی‌دهند سوء تفاهمات روابط دوستانه دو کشور را تیره کند

در گفت‌وگوی تلفنی امیر عبداللهیان با بایرامف مطرح شد؛

به  گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرامف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان امروز در یک گفت‌وگوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با یادآوری برادری و روابط نزدیک میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، خاطرنشان کرد که در ماه‌های اخیر همزمان با بروز برخی سوء تفاهمات، طرف‌هایی که دوست دار روابط خوب میان دو کشور نیستند، فعال شده بودند كه با درايت مقامات دو كشور از آن عبور كرديم. اکنون دو کشور مي توانيم به سمت گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه حرکت كنيم.

جیحون بایرامف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز با بیان اینکه نباید اجازه داد دیگران از سوتفاهمات میان دو کشور استفاده کنند، اظهار کرد که هرگونه سوتفاهمی می‌بایست در محیط دوستی و برادری حل و فصل شود و باکو آماده گسترش همه جانبه روابط است.

روابط تجاری دوجانبه و تعیین نماینده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور از جمله دیگر موضوعات مورد اشاره در این تماس بود.

امیر عبداللهیان همچنین خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران از فرمت‌های منطقه‌ای از جمله فرمت ۳+۳ قویا حمایت می‌کند و معتقد است که می‌توان مشکلات منطقه‌ای را از طریق ساز و کارهای درون‌منطقه‌ای حل و فصل کرد.

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.news
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *