صدور مجوز مشاغل خانگی ظرف ۳ روز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در دومین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در سال جاری گفت: مشاغل خانگی نقش مهمی در زیست بوم ملی اشتغال دارند چرا که سرمایه کم‌تری نیاز دارند و حداقل هزینه مکان ندارند و همچنین نسبت مستقیمی به توسعه اقتصاد و کشور دارند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: در ایران ظرفیت بالایی به دلیل تنوع بالای جغرافیایی، قومیتی و فرهنگی برای مشاغل خانگی وجود دارد، اما در طول ۵ سال ۲۴۰ هزار شغل در حوزه مشاغل خانگی اتفاق افتاده و اصلا قابل قبول نیست و با روش گذشته دستاورد خوبی نخواهیم داشت در دوره‌ی جدید اتفاقات اساسی نیاز است که تسهیل و کاهش زمان صدور مجوز‌ها از آن است.

عبدالملکی ادامه داد: دستگاه‌های متولی موظف هستند با همکاری ستاد مشاغل خانگی شرایط صدور مجوز را طوری تنظیم کنند که هر کسی بتواند با ثبت کردن اطلاعات کار خود را آغاز کند و سخت‌گیری قبل از صدور مجوز به نظارت بعد از شروع کار تبدیل خواهد شد.

وی افزود: فعالیت‌های کسب‌وکار به سه دسته تقسیم می‌شوند دسته اول فعالیت‌های ممنوع که به هیچ وجه نباید انجام شوند مشخص و اعلام شود دسته‌ی دوم فعالیت‌های مجاز که باید تاییدیه دریافت کنند و گروه سوم فعالیت‌های باز خواهد بود یعنی هر فعالیتی به جز دو مورد اول صرفا با ثبت در سامانه اجازه فعالیت خواهد داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مصوبه امروز این است که ظرف ۳ روز کاری مجوز مشاغل خانگی بررسی و تایید یا رد شود اگر در طول ۳ روز اعلام نشد سیستم به طور اتوماتیک مجوز را صادر خواهد کرد.

عبدالملکی ساز و کار نظارت بر مشاغل خانگی ثبتی را این‌گونه بیان کرد: هنگام ثبت اطلاعات در سامانه یک تعهدنامه وجود دارد که صاحبان مشاغل باید پر کنند تا بی نظمی و هرج و مرج رخ ندهد و کار دستگاه‌های اجرایی از امروز آغاز می‌شود ظرف ده روز آینده دستگاه‌ها باید لیست خود را به ما اعلام کنند در غیر این صورت در گروه سوم قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع : www.yjc.news
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.