امام جمعه‌ موقت اصفهان: مسئولان از نخبگان حمایت کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان،حجت‌الاسلام سیدمهدی میردامادی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به سال 1400 اظهار داشت:سال 1400 نقاط روشن و تاریک و سیاه و سفیدی داشت؛ ساخت واکسن، انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب رئیس جمهوری متعهد و انقلابی ازجمله رویدادهای سفید سال 1400 بود و مشکلات معیشتی و بیکاری جوانان تحصیل‌کرده نیز نقاط سیاه این سال به شمار می‌رود. امیدواریم که سال جدید برای مردم ایران وجهان حامل خیر و برکت فراوان باشد.

وی با تاکید بر اهمیت قدرتمندی همه‌جانبه بیان کرد: خوشبختانه امروزه قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به مدد خداوند و رهنمودهای مقام معظم رهبری در سطح بالایی قرار دارد اما همانطور که رهبری هم تاکید کردند، قدرت را نباید تنها در اقتدار نظامی و دفاعی تعریف و خلاصه کرد بلکه باید اقتدار خود را در همه زمینه‌ها از جمله هسته‌ای، فرهنگی، علمی، اقتصادی و غیره حفظ و تقویت کرد.

امام جمعه‌ موقت اصفهان با اشاره به عملیات موشکی سپاه در منطقه اربیل عراق افزود: خوشبختانه قهرمانان ما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پاسخ به گستاخی‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی، پایگاه‌های این تروریست‌های منطقه در اربیل عراق را زیر و رو کرد. سپاه امروزه به اعتراف خود امریکایی‌ها از هر زمان دیگری مقتدرتر شده است و مردم باید از نیروهای مسلح که تامین‌کننده امنیت ﺁن‌ها هستند حمایت کنند.

وی پیرامون فرارسیدن سال نو و تعیین شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌ﺁفرین» از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال اظهار داشت: متخصصان حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، سلامت و بهداشت، صنعت و معدن وغیره بایستی با تلفیق علم و دانش با این حوزه‌ها، ارزش افزوده ایجاد کنند. همچنین فروش خام محصولات معدنی ما کاری اشتباه است و این محصولات باید به صورت فراوری شده به فروش برسند.

حجت‌الاسلام میردامادی با اشاره به لزوم اجرای شعار سال در عمل تصریح کرد: شعار دادن خالی و تابلونویسی در سازمان‌ها و نهادها به تنهایی کافی نیست بلکه باید در عمل منویات رهبری از جمله تحقق شعار سال دنبال شود و در این زمینه لازم است افراد نخبه و دانشمندان و متخصصان تشویق شوند و مورد حمایت قرار گیرند و موانع فعالیت‌های ﺁن‌ها برطرف شود تا ﺁن‌ها مجبور به خروج از کشور نشوند.

وی ریشه اختلافات جامعه را در بی‌تقوایی عنوان کرد و افزود: امروزه تلاش برای اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولان برای پیشبرد اهداف نظام و حل مشکلات و معضلات جامعه بیش از هر وقت دیگری ضروری است.

انتهای پیام/174/ش

درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.