آغاز دور جدید جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)/ بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها» به جشنواره افزوده شد

به گزارش خبرگزاری فارس دومین جشنواره مطبوعات و رسانه امام رضا (ع) با افزایش بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی» کار خود را آغاز کرد.

اکبر نصراللهی، دبیر علمی جشنواره، با اعلام این خبر گفت: جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) در نخستین دوره تجربه موفقی را پشت‌سر گذاشت و استقبال خوب مخاطبان از این دوره سبب شد برنامه‌ریزی برای توسعه بخش‌های آن در دستور کار مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و هیأت علمی جشنواره قرار بگیرد.

پویاتر و اثرگذارتر شدن جشنواره با مشارکت دانشگاهیان

نصراللهی افزود: با هدف پویاتر و اثرگذارترشدن جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع)، تصمیم گرفته شد  جامعه دانشگاهی در تولید محتوای آن نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند و براین‌اساس در دومین دوره جشنواره بخش ویژه‌ «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی» اضافه شد.

وی به دیگر اهداف اضافه‌شدن این بخش نیز اشاره کرد و گفت: ترغیب و تشویق دانشجویان به مشارکت علمی در حوزه تولید محتوای رسانه‌ای مرتبط با ترویج فرهنگ و سیره رضوی، فراهم‌آوردن زمینه مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های دانشجویان در همه حوزه‌های رسانه‌ای مرتبط با ترویج فرهنگ رضوی، افزایش انگیزه مطالعه و پژوهش در بخش‌های تولید محتوای رسانه‌ای و زیرساخت‌های نشر محتوا، و همچنین بهره‌مندی دست‌اندرکاران حوزه رسانه از اندیشه‌ها، آموخته‌ها و آثار دانشجویی برتر از دیگر دلایل و اهداف هیئت علمی جشنواره برای افزودن بخش ویژه‌ «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی» بوده است.

رونق‌بخشی پژوهش‌های کاربردی مبتنی بر جریان‌های رسانه‌ای

دبیر علمی جشنواره به چشم‌انداز افزایش مشارکت دانشگاهیان در این حوزه نیز اشاره و تصریح کرد: بدون شک، افزوده‌شدن بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی» به جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع) به افزایش فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجویان کشور در این حوزه منجر خواهد شد و انعکاس مناسب این جریان فراگیر می‌تواند فصل جدیدی در برگزاری جشنواره‌های رسانه‌ای در سطح کشور باشد که خروجی نهایی آن جریان‌سازی محتوای رضوی در عرصه علمی کشور و رونق‌گرفتن پژوهش‌های کاربردی مبتنی بر جریان‌های رسانه‌ای خواهد بود و یقیناً اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و دست‌اندرکاران حوزه رسانه نیز از ثمرات آن بهره خواهند بود.

آغاز دور جدید جشنواره رسانه‌ای امام رضا(ع)/ بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها» به جشنواره افزوده شد

ضوابط اختصاصی بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی»

نصراللهی به مصوبه هیئت علمی جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) درباره ضوابط اختصاصی بخش «پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی» هم اشاره کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکتری رشته‌های مختلف می‌توانند پایان‌نامه‌ها و رساله‌های خود در موضوعات مرتبط با تولید، توزیع و ارزیابی محتوای رسانه‌ای مرتبط با حوزه معارف رضوی و محورهای موضوعی جشنواره را، که در ۵ سال اخیر تدوین و از آن دفاع کرده‌اند، برای شرکت در جشنواره ارسال کنند.
وی افزود: دراین‌راستا متقاضیان باید چکیده و متن کامل پایان‌نامه خود را در قالب فایل پی‌دی‌اف و از طریق سایت mediafest.razavi.ir برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

نصراللهی به این نکته نیز اشاره کرد که پس از دریافت و بررسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی، به‌تشخیص هیئت علمی جشنواره، تعدادی از این آثار به عنوان «اثر برگزیده» معرفی می‌شوند که در مراسم اختتامیه از پدیدآورندگان آن‌ها تجلیل خواهد شد.

بنا بر این گزارش مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ تعیین شده و اطلاعات مربوط به فراخوان و محورهای موضوعی جشنواره نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی mediafest.razavi.ir قابل مشاهده است.

دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) در ۸ محور «مطبوعات»، «خبرگزاری‌ها»، «رسانه‌های صوتی و تصویری»، «رسانه‌های مجازی»، «عکس»، «گرافیک»، «بین‌الملل» و «پایان‌نامه‌های مرتبط با ترویج فرهنگ رضوی» در دهه کرامت ۱۴٠۱ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع : www.farsnews.ir
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.