دشمن جرات هتک حرمت ندارد

ایسنا/اصفهان امام جمعه موقت اصفهان گفت: مانورهای افتخارآمیز سپاه و ارتش نشان از عمل به دستور قرآن دارد و به قدری قدرتمند هستیم که دشمن جرات هتک حرمت به خاک ما را ندارد.

حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی، امروز (جمعه، ۱۰ دی‌ماه) در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اصفهان، ضمن توصیه همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: آیه ۱۷۷ سوره بقره ادعای متقی بودن را کافی نمی‌داند و تنها کسی می‌تواند به درستی ادعای متقی شدن کند که واقعا خدا، قیامت، ملائک، کتب آسمانی و انبیا را باور کرده باشد و از آنچه دوست دارد انفاق و نماز و زکات به پا داشته و به عهد خود با خدا وفا کند.

وی افزود: انسان متقی در مشکلات دنیایی و ناامیدی‌ها، صابر و راضی به رضای الهی و این نسخه تقوای الهی است.

امام‌جمعه موقت اصفهان روح انسان را عظیم‌تر از حد شناخت بشری دانست و گفت: روح ما شایستگی و قدرت‌های والایی دارد که انسان با بندگی خدا به حداکثر این قابلیت‌ها می‌رسد، این در صورتی است که پیامبر(ص) روح انسان را به قدری عظیم می‌داند که کسی نمی‌تواند حقیقت آن را دریابد.

میردامادی ادامه داد: داستان حضرت یوسف(ع) تایید قرآن بر امر تعالی روح است و نشان از ماندنی بودن انسان دارد حتی اگر جسم او بمیرد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حماسه ۹ دی و سربلندی اسلام، تصریح کرد: در سال ۸۸ به نام مبارک امام حسین(ع) به قانون اساسی و عکس امام خمینی(ره) توهین کردند. غافل از اینکه ولایت زنده است و با یک اشاره رهبری به‌عنوان موثرترین عنصر جامعه توطئه‌ها را شکست دادیم.

وی  تاکید کرد: تا زمانی که این ارتباط قوی میان رهبر و مردم باشد هیچ جباری نمی‌تواند به شما آسیب بزند و همان ‌ور که دیدیم اصفهانِ همیشه پیشتاز در عرصه انقلاب اسلامی، یک روز زودتر در ۸ دی‌ماه قیام کرد. حماسه ۹ دی رخداد مهمی بود که برنامه ۱۰ ساله دشمن را بر هم زد و سرمایه‌های فکری و دلاری آنان را به باد داد.

میردامادی با اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی او را یک فرد الهی، عارف حقیقی و عاشق بزرگ معرفی کرد و افزود: مراد او رهبر معظم انقلاب، همواره خلوص، افتخار و عزت او را ستایش کرده و فرمودند: «شهید سلیمانی شجاعتش را در راه خدا صرف کرده است». 

امام‌جمعه موقت اصفهان حرکت محله‌محوری و مسجدمحوری در قرارگاه شهید سلیمانی را جریان اسلام دانست و خاطرنشان کرد: این جریان بود که باعث شد مدیران به مسجد بیایند تا مستقیم با مردم در ارتباط بوده و حرف ‌ای آنان را بشنوند، همان کاری که رئیس جمهور انجام می‌دهد. اسلام حقیقی همین است که میان مردم باشیم، نه اینکه مسئول مملکت در کاخ و دفتر بنشیند.

میردامادی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: قداست آرامستان‌ها با کم شدن امر به معروف و نهی از منکر زیر سوال رفته و مراسم‌های دف زنی جای قرائت قرآن را در این اماکن گرفته که چشم امید ما به مسئولان استانی و شهری است.

وی تاکید کرد: بازی آمریکا و صهیونیسم برای جنگ هراسی و کری خوانی‌های اسرائیل، حرکت پوچی است. واقعاً جرات این کار را دارند؟ نیروهای نظامی و انتظامی ایران اعلام کردند در صورت هر اقدامی ۷ دقیقه بعد مرکز اسرائیل را زیرو خواهند کرد.

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: مانورهای افتخارآمیز سپاه و ارتش نشان از عمل به دستور قرآن دارد و به قدری قدرتمند هستیم که دشمن جرات هتک حرمت به خاک ما را ندارد.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.