جدیدترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان + جدول

طبق جدیدترین آمار ثبت شده از میزان آلودگی به ویروس کرونا و شمار تلفات بیماری کووید-۱۹ در جهان، تا به امروز ۴۴۶ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۸۲۹ نفر به این بیماری مبتلا شده و ۶ میلیون و ۲۰ هزار و ۸۲۶ نفر بر اثر آن فوت کرده اند. ۳۷۹ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۳۲۱ مبتلای به کرونا تا کنون در جهان بهبود یافته اند.

۱۰ کشور نخست جهان در ابتلا به ویروس کرونا

بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، تا این لحظه آمریکا همچنان با بیش از ۸۰ میلیون نفر، هند با بیش از ۴۲ میلیون نفر، برزیل با بیش از ۲۹ میلیون نفر، فرانسه با بیش از ۲۳ میلیون نفر، انگلیس با بیش ۱۹ میلیون نفر‏، روسیه با بیش از ۱۷ میلیون نفر، آلمان با بیش از ۱۵ میلیون نفر، ترکیه با بیش از ۱۴ میلیون نفر، ایتالیا با بیش از ۱۳ میلیون نفر، و اسپانیا با بیش از ۱۱ میلیون نفر در صدر جدول بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ قرار دارند.

کرونا در جهان

جدول مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

در این جدول شمار کل مبتلایان در ستون «Total Cases»، تعداد کل جان‌باختگان در ستون «Total Deaths» و آمار کل بهبودیافتگان در ستون «Total Recovered» قرار گرفته‌اند.

کرونا

ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، برای اولین بار در شهر ووهان در استان هوبی چین مشاهده شد؛ تا اوایل سال ۲۰۲۰، تقریبا اکثر کشور‌های جهان با موارد ابتلا به کرونا در کشور خود مواجه شدند و در نهایت در ۱۱ مارس سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت همه‌گیر بودن این بیماری را تائید کرد. در ابتدا ادعا شد که این بیماری در آزمایشگاه ساخته شده است، اما بعدا سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد این بیماری منشا حیوانی دارد و ژنوم آن کاملا طبیعی است.

تا کنون پنج سویه کرونا بیش از بقیه نگرانی ایجاد کرده اند: آلفا، بتا، گاما، دلتا و اکنون سویه امیکرون. سازمان جهانی بهداشت این سویه‌ها را «نگران کننده» توصیف کرده است.

منبع : www.yjc.news
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.