مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در لاهور برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی از سوی جنبش وحدت اسلامی در لاهور پاکستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، صاحبزاده ملک پرویز اکبر ساقی، رئیس جنبش وحدت اسلامی پاکستان با جعفر روناس، وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور دیدار و ضمن تجلیل از شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، آمادگی این جنبش را برای برگزاری مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت این شهید والامقام اعلام کرد.

وی با بیان اینکه جنبش وحدت اسلامی از بدو تأسیس تاکنون همیشه از اتحاد بین المسلمین و زندگی مسالمت آمیز و برادرانه بین شیعه و سنی حمایت کرده است، گفت: این حزب که در سال 1986 توسط مولانا ملک محمد اکبر ساقی تأسیس شد از سال 1992 تا 2017 توسط مولانا جاوید اکبرساقی رهبری می‌شد و در طول این مدت همیشه از رسالت پیامبر گرامی اسلام یعنی وحدت، یکپارچگی و اخوت بین شیعه و سنی پیروی کرده است.

امام خمینی(ره)؛ منادی وحدت اسلامی در جهان

رئیس جنبش وحدت اسلامی پاکستان با بیان جایگاه رفیع اهل بیت(ع) در میان اهل سنت پاکستان، گفت: ترویج افکار خاندان عصمت و طهارت و اهل بیت(ع) یکی دیگر از اهداف و رسالت فعالیت جنبش وحدت اسلامی است. 

وی همچنین، از امام خمینی(ره) به عنوان منادی وحدت اسلامی در جهان نام برد و گفت: جنبش وحدت اسلامی پاکستان از زمان تأسیس تاکنون همیشه در راستای فرمان امام خمینی(ره) در جهت تقویت تقریب مذاهب اسلامی گام برداشته و از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت‌های مستضعف و مظلوم جهان در برابر زورگویی‌های قدرت‌های استکباری دفاع کرده است.

ساقی در ادامه سخنانش، از مسئول خانه فرهنگ کشورمان در لاهور برای شرکت در کنفرانس اتحاد امت دعوت به عمل آورد.

جعفر روناس ضمن تمجید از مواضع جنبش وحدت اسلامی در حمایت از مقاومت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی در منطقه گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهید راه امنیت و وحدت بود که تا پای جان در مقابل قدرت‌های استکباری ایستادیگی کرد و امنیت را به منطقه بازگرداند.‌

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.