ورود شاخص بورس به قرن جدید با چراغ سبز

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 9میلیارد و 498میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 704میلیارد تومان در بیش از 435هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 23 هزار و 526واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 390هزار و 777واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، گروه بهمن و تامین سرمایه نوین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 619میلیون ورقه به‌ارزش یکهزار و 441میلیارد تومان در 163هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 163واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 553واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، فولاد هرمزگان جنوب و بیمه پاسارگاد و در مقابل شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه سامان و بیمه تجارت نو بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.