رصد تهدیدات فرامرزی به‌صورت شبکه‌محور/ پاسخگوی نیازهای عملیاتی در حوزه راهبردی هستیم

امیر سرتیپ علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در سطح نزاجا اظهار داشت: نیروی زمینی امروز پس از سال‌ها تجربه‌اندوزی به لحاظ ساختار و سازمان از هیچ کشوری الگو برداری نکرده و خود ایجاد کننده ساختار و سازمانی است که پاسخگوی نیازهای تجهیزاتی و عملیاتی ما در حوزه راهبردی است.

به گفته حاجیلو همزمان با تولید دانش نظامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در حوزه ساخت تجهیزات مورد نیاز به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم و نیروی زمینی نیز در این حوزه توانسته در بخش زرهی، توپخانه، جنگال و ساخت مهمات هوشمند گام های اساسی بردارد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش با بیان اینکه بخشی از ماموریت ما در شمال غرب کشور رصد مرزها و تامین امنیت است، افزود: امروز نیروی زمینی در حوزه پایش مرزی از دوربین‌های هوشمند و سامانه‌های پهپادی و سیستم شبکه محور استفاده می‌کند و تهدیدات احتمالی از ورای مرزها رصد می‌شوند.

امیر سرتیپ حاجیلو با بیان اینکه تهدیدات در ورای مرزها به صورت شبکه محور رصد و اطلاعات‌شان در دسترس قرار می‌گیرد، گفت: امروز با بهره‌گیری از تجهیزات داخلی پاسخگوی تهدیدات و نیازهای عملیاتی خود در حوزه راهبردی هستیم و هر نوع تهدیدی وارد سامانه شود متناسب با آن تصمیم گیری و اجرای آتش خواهیم داشت.

منبع : www.yjc.news
درباره ی نویسنده

hamid

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.